Smaki Krainy Trzech Rzek na poznańskim Festiwalu

Tegoroczny, VIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku odbył się w dniach 14-17 sierpnia 2014 w Poznaniu. Na Starym Rynku ustawione zostały kramy licznych wystawców oferujących przysmaki ze wszystkich regionów Polski i wielu krajów Europy i Świata.
Nie mogło wśród nich zabraknąć akcentu z Krainy Trzech Rzek. Na stoisku  Departamentu PROW UMWW promowaliśmy chleb i bułeczki z Sycyna . Właściciele gospodarstwa agroturystycznego Sycyn pod Lipą prowadzili warsztaty dla dzieci, podczas których każdy mógł ulepić sobie z ciasta chlebowego dowolną figurkę by następnie oddać ją w ręce pana Ryśka celem upieczenia w piekarniku zainstalowanym na stoisku.
Pani Mariola dodawała smaku pajdom chleba okraszając je smalcem i ogórkami lud własnoręcznie wykonanymi przetworami owocowymi i warzywnymi.

Przedstawicielki LGD zachęcały zaś zwiedzających do przyjazdu do Krainy Trzech Rzek rozdając mapki i informatory turystyczne promujące atrakcje naszego terenu.